Hakkımızda

Bölgemizde mahalle aralarında cadde ve sokaklarda ev, apartman altlarında zor ve ilkel koşullarda çalışan esnaflarımızın çağdaş bir sitede daha elverişli zeminlerde mesleklerine devam ettirmelerini sağlamak için Salih Arslan, Osman Keskin, Zafer Dalkılıç, Ahmet Çevirici, Turhan Bablak, Satılmış Günay, Salih Sarıca 1984 yılında birleşerek Küçük Sanayi Sitesi kooperatifi kurarak ilk adımımızı attık.
Uzun süre uğraşılardan sonra 1990 yılında arsamızı aldık. Çalışmalarımızı hızla devam ettirerek 1991 yılı Aralık ayında ilk temelimizi attık. İnşaatlarımızın ve diğer işlerimizin tamamını emanet usulü ile üyelerimizden topladığımız aidatlarla yaptık. 1995 yılında işyeri kuralarını çektik. 1996 yılında altyapımızı, yollarımızı, trafo merkezimizi tamamlayarak esnaflarımızın işyerlerini çalışacak şekle getirip peyderpey üyelerimize teslim ettik.
42.000 m2. lik alanda kurulu sitemiz inşaatlarını 1999 yılında tamamını bitirdik. Ancak kooperatifimiz arsalarına bitişik tevhidli Mesken gecekondu Müdürlüğüne ait arsanın satın alma işlemlerinin uzaması, bölgemizde imar planlarında yapılan değişiklikler ve deprem resmi prosedürleri  tamamlamamızı engelledi. Yılmadan, sabırla resmi prosedürlerimizi tamamlayarak üyelerimizin kat irtifaklı tapularını 2004 yılı Haziran ayında aldık. Kat mülkiyetli (iskanlı) tapularımızıda 2006 yılı Temmuz ayında alarak kooperatif olarak işlerimizi tamamladık.
Bölgemizde her türlü sorunları halledilmiş çevreye yakışır, halen 214 bağımsız bölümde,157 esnafımız faaliyetlerine devam etmektedir. İşyerlerimizin tamamı dolu olup sitemizde boşalacak dükkanlar hemen tutulmaktadır.
Üyelerini işyeri sahibi yaparak görevini yerine getiren kooperatifimiz bu Kasım ayında fesih işlemlerini ikmal ederek site yönetimi ile devam edecektir.
Sitemiz 214 bağımsız bölümde iştigal eden esnafların çoğunluğu talaşlı imalat, çelik konstriksiyon işi, kalıp imalatı, makine yan sanayi, iş makineleri bakımı, oto yan sanayi, ticari konularda faaliyet göstermektedir. Bu firmalarda toplam 770 personel istihdam edilmektedir.
Sitemizde sosyal tesis olarak 300 m2. idari bina, toplantı salonu, işyeri sağlık merkezi, 225 m2 mescidimiz bulunmaktadır. Boş olan alanlar ağaçlandırılmış ve yeşillendirilmiştir.
Eksiğimiz, çalışan personelimizin boş zamanında spor aktivitelerini icra edebileceği mekanımız ve tesisimiz yoktur.
Sitemiz ilçemiz esnaflarının, çalışanlarının, ikamet edenlerin hizmetindedir.

Yönetim Kurulu

 

 

 • Eyüp Gül

  Yönetim Kurulu Başkanı

   

 • Hidayet Akdaş

  Başkan Yardımcısı

   

 • Şahin Çakır

  Muhasip